Z Chaty Povydří se můžete turistickými cestami, na kole či autem vypravit za následujícími přírodními a historickými zajímavostmi, hrady, muzei, rozhlednami, lyžařskými areály apod. Pro přehlednost je v závorce uvedena vzdálenost od Chaty Povydří k jednotlivým místům nebo výchozím bodům. 

Státní hrad Velhartice – postavený v letech 1290–1310 (vzdálenost 34 km)

Hrad Kašperk – vybudován v roce 1356 českým králem a římským císařem Karlem IV. (vzdálenost 17 km)

Kašperské Hory – šumavské město se zajímavou historií. Je centrem celoroční turistiky a leží v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy, která kdysi bývala vyhledávaným místem českých zlatokopů. V zimě je v provozu Ski areál Kašperské Hory, který nabízí 4 sjezdovky (600m, 600m, 450m, 200m) a 3 vleky. Svůj pobyt zde si dále můžete zpestřit návštěvou zdejšího Muzea hraček a Muzea historických motocyklů. (vzdálenost 10 km)

Sušice – město nazývané také „Brána Šumavy“ leží v nadmořské výšce 465 m. Je východiskem pro trasy určené jak pro pěší turistiku,  tak pro cykloturistiku, vodní turistiku i tzv. hipoturistiku (turistiku v koňském sedle). Mezi hlavní zajímavosti patří např. Muzeum Šumavy a mechanický betlém, rozhledna Svatobor, náměstí s radnicí a kašnou, offpark outdorové centrum (lesopark Luh), cykloturistická stezka a další. (vzdálenost 20 km)

Státní hrad Rabí – založen na počátku 13. století. Jedná se o nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách s rozsáhlým obranným systémem. Z mohutné obytné věže (donjon) si zde můžete vychutnat nádhernou vyhlídku na celý Prácheňský kraj. (vzdálenost 30 km)

Srní – šumavské horské středisko Národního parku Šumava, které bylo původně dřevorubeckou osadou založenou v roce 1726 (Rehberg). Jedná se o výchozí bod mnoha turistických a cykloturistických tras – Hauswaldská kaple, Vchynicko-Tetovský kanál, Tříjezerní slať, Klostermannova vyhlídka, Srnský okruh, Sedelský vrch a další. (vzdálenost 1 km)

Čeňkova pila – osada je pojmenovaná podle obchodníka se dřevem, Čeňka Bubeníčka, který zde v letech 1868-70 postavil skutečnou pilu. Leží na soutoku Křemelné a Vydry. Soutokem těchto řek tu vzniká Otava. Nachází se zde funkční vodní elektrárna Vydra z let 1934-38. V elektrárně je muzeum a stálá expozice „Šumavská energie“ . Zajímavostí je též Smetanův smrk, který zde zasadil sám Bedřich Smetana. Známé východisko naučné stezky „Povydří“, s viklany, obřími hrnci a kamennými moři. Velmi zajímavá turistická trasa končí buď v obci Srní nebo až na Antýglu. (vzdálenost 1 km)

Antýgl – bývalý královský dvorec Antýgl (dříve Otýgl), ležící uprostřed louky v malebném údolí řeky Vydry, který je tvořen roubenými i zděnými staveními. Je velmi významnou křižovatkou turistických a cyklistických tras. Začíná zde naučná stezka „Povydří“, opačným směrem asi 2 km proti proudu Vydry je hradlový most – začátek Vchynicko-Tetovského kanálu. V zimě jsou zde upravované běžecké trasy. (vzdálenost 7 km)

Modrava – (německy Mader), obec na Šumavě, o níž první zmínky pocházejí z let 1614 a 1617. Důležitá křižovatka turistických a cykloturistických tras. Trasy na Březník, Filipovu Huť, Javoří pilu, Poledník, Cikánskou slať a další. V širokém údolí Luzenského potoka, zhruba 7,5 km jihovýchodně od Modravy, se nachází samota Březník (německy Pürstling). Luzenským údolím ve středověku vedla Zlatá stezka, která spojovala Čechy s Pasovem. První písemná zmínka o Březníku pochází z roku 1787. Do hájovny Pürstlink zasadil Karel Klostermann děj románu Ze světa lesních samot, který se odehrává ve druhé polovině 19. století. Bývalá Schwarzenberská hájovna byla v letech 1998–2002 opravena a přeměněna na informační středisko Národního parku Šumava. (vzdálenost 12 km)

Kvilda – (německy Außergefild) se nachází v nadmořské výšce 1062 m a jedná se o nejvýše položenou obec v České republice. Leží 5 km od pramenů Teplé Vltavy, v místech, kde do ní zleva ústí Kvildský potok. V zimě se mění na lyžařské centrum, kde jsou k dispozici celkem 3 vleky pro veřejnost a další dva vleky lyžařské školy SKI Kvilda. Nabízí ideální prostředí pro rodiny s dětmi a představuje rovněž důležitou křižovatku turistických i cykloturistických tras. (vzdálenost 19 km)

  Cechasso 2019

Vytvořte si s Mozello web nebo e-shop.

Rychle, snadno a bez programování.

Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti